Blade Repair w Polsce

Blade Repair w Polsce – od teraz to możliwe

Wielu techników zastanawia się, czy można ukończyć Blade Repair w Polsce, czy rozważyć Blade B za granicą. Oba kursy są do siebie zbliżone pod kątem treści, więc sam wybór nie jest łatwy. W podjęciu decyzji pomagają racjonalne argumenty, bowiem Blade Repair to kurs akredytowany przez GWO. Poza tym Blade B ma wkrótce zniknąć z rynku, ustępując miejsca konkurencji.

Szkolenie z zakresu naprawy ostrzy turbin wiatrowych można odbyć w jednym z wrocławskich ośrodków szkoleniowych. Wszystko zaczęło się w kwietniu, kiedy firma Global Wind Consulting wyszła z inicjatywą prowadzenia kursu. Prezes zarządu GWC – Mariusz Cnota opisuje ten czas:

“Był to bardzo interesujący i pracowity miesiąc dla nas w Global Wind Consulting, a także patrząc szerzej całkowita nowość dla sektora szkoleń w zakresie bezpieczeństwa na turbinach wiatrowych.”

Global Wind Organisation rozpoczęło prowadzenie naprawy łopat turbin wiatrowych (Blade Repair) od 2.04.2019 r.

O wadze tego przedsięwzięcia świadczą dane. Jak się okazuje, obecnie tylko 18 ośrodków na świecie prowadzi szkolenia Blade Repair.  Organizacja zajmująca się do tej pory ogólnie pojętym bezpieczeństwem wchodzi na zupełnie nowy grunt.

Blade Repair w Polsce, a Global Wind Organisation

Aktualnie w kraju jest tylko jeden ośrodek prowadzący zajęcia z zakresu naprawy łopat. Blade Repair odpowiada standardom Światowej Organizacji Energii WiatrowejProgram sam w sobie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, które  istnieje od bardzo dawna. Uzgodnienie norm i systemu szkolenia pozwoli na edukacje techników w sposób jednolity. Takie działania nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale także usprawni pracę. Według samego GWO wymagania w branży nie są wygórowane, a zapotrzebowanie na techników turbin wiatrowych rośnie diametralnie do rozwoju branży OZE. Z tego względu włodarze GWO dołączyli naprawę łopat do pakietu szkoleń akredytowanych przez organizacje.

Jakie są plusy ukończenia GWO Blade Repair?

Zalet pomyślnego ukończenia kursów jest wiele. Unifikacja branży, międzynarodowy zawód, a nawet unia zawodów – Wind Turbine Technician z wielu krajów Unii Europejskiej. Standaryzacja GWO to zabieg, który wywołuje międzynarodowy ruch i transfer pracowników w kierunku popytu, czyli kierunku działania. Można stwierdzić, że Azja aktualnie “miażdży” rynek, a swoimi działaniami przypomina bardziej tsunami, niż małą falę. Być może prakiet kursów GWO będzie niedługo wymagany jako jeden z warunków podjęcia pracy dla techników. Ponadto kwalifikacje spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa mogą być egzekwowane przez producentów turbin, którzy dążą do unikania wypadków śmiertelnych podczas instalacji. Każdy wypadek to tragedia, ale także skaza na wizerunku firmy. Dobre kształcenie to mniej wypadków!

Global Wind Consulting oferuje Blade Repair w Polsce

Zaletą kursu GWO jest nie tylko dostępność, ale także wiele przywilejów. Ośrodek szkoleniowy oferuje nocleg, wyżywienie i zajęcia z wykwalifikowaną kadrą techników. Profesjonalna obsługa klientów, to wiele składowych. Bo jak wspomina prezes zarządu…

“Liczymy, że szczere podejście do ludzi, empatia i wysoki profesjonalizm dydaktyczny pomoże nam się przebić się w Europie. Wiemy, że prowadząc kursy, na bardzo wysokim poziomie wygramy więcej.”

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat kursów naprawy łopat, które realizujemy według standardu GWO Blade Repair, zachęcamy do kontaktu z nami.

POZNAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW